Cihat Berk

Saygıdeğer Yarının Umutları ve Eğitim Köprüsü Derneği ailesine;

Merhaba, ben Cihat Berk. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Şırnak Uludere ilçesine bağlı Ortaköy Köyü’nde doğdum. Eğitimim için Şırnak’ta koşullar elverişli olmadığından liseyi Ankara’da bitirdim. Üniversiteyi de Ankara’da okumaktayım. 12 kardeşli bir aileyiz. Dördümüz üniversite, ikisi de lise okumaktadır. Son yıllarda bölgede yaşanılan üzücü olaylardan ötürü ailemin temek geçim kaynağı olan hayvancılık bitik duruma gelmiştir. Geçim çok zor koşullarda gerçekleşmektedir. Bundan dolayı geçtiğimiz ayda Mersin’e göç ettik. Doğal olarak geçinmenin ne kadar zor olduğu gözler önündedir. Çalışmak zorunda kaldığım için derslerden hep geri kalıyordum. Sizlerden aldığım değerli katkılar sayesinden çalışmaktan kurtulup, akademik kariyer düşünerek daha çok derslerime odaklanma fırsatı yakaladım. Arta kalan zamanlarda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer alarak topluma faydalı bir genç olmaya gayret gösterdim.

Ülkemizin sizin gibi duyarlı insanların, değerli katkıları sayesinde eğitim hayatımda sorumluluk bilinci yüksek, ülkesine faydalı bir genç olmak için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Sizlerin katkıları sayesinde maddi kaygılarımı bırakıp derslerime adapte oldum.

Sizin bu ülkenin gençlerinin eğitimine verdiğiniz desteği değerli buluyor ve ben de bunun bilinciyle meslek hayatıma atıldığım zaman sizler gibi aydınlık umutlarımız için gönüllülük bayrağını devralıp, yarınlarımıza umut olmayı temenni ediyorum.

Teşekkür ederim.